www.what2do.co.il

תביעה על סך 7 מיליון שקלים בגין ליקויי בנייה

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

תביעה על סך 7 מיליון שקלים בגין ליקויי בנייה

דיירים בפרויקט המרינה הגישו תביעה נגד קבלני הבנייה בגין פגמים ואי התאמות


דיירי פרויקט המגדלים היוקרתיים במרינה בהרצליה הגישו תביעה כנגד הקבלנים אשר בנו את הפרויקט בגין "ליקויי בנייה קשים" לטענתם. בתביעתם דורשים עשרות הדיירים פיצויים על סך 7 מיליון שקלים מחברות הקבלן בגין נזקים קשים מהם סובלים זוג הבניינים היוקרתי.


הדיירים טוענים כי סכומי הכסף הגדולים אשר שילמו הם בעבור הנכסים, נעשו תוך אמון מוחלט בחברות הקבלניות ובהתאם להתחייבויות מפורשות אשר ניתנו להם ובהן נאמר כי הדירות והנכסים יהיו ברמה הגבוהה ביותר, ובהתאם לתקני האיכות המובילים.

 

לטענתם של הדיירים, ההבטחות אשר ניתנו להם התבססו על מצגי שווא כאשר רובן היו ריקות מתוכן ונועדו רק לקנות את ליבם של הרוכשים ותו לא.


בין ליקויי הבנייה המפורטים בכתב התביעה ניתן למצוא בעיות רטיבות וחדירת מי ים, אי התאמה בין החניון והקירות התת-קרקעיים להסכמי המפרט והמכר, סימנים של חדירות מים בקירות החיצוניים, שכבה עבה של חלודה אשר מכסה את הקירות ועוד. הדיירים מלינים בנוסף כי חרף תלונותיהם בפני חברות הקבלן, תוקנו רק מעט מן הפגמים וגם תיקונם היה שטחי ולא החזיק מעמד זמן רב.

 

ניסו לתקן בעצמם ונתקלו בחומה בצורה


הדיירים טענו כי פנו מספר פעמים לחברות הקבלן אך תלונותיהם נפלו על אוזניים ערלות. זאת ועוד, כאשר ניסו הדיירים לטענתם להניח ידם על תוכניות הביצוע על מנת לפתור באופן עצמאי את בעיית הרטיבות, העלו ניסיונותיהם חרס.


הדיירים צירפו לכתב התביעה חוות דעת מקצועית מטעמם המראה כי מלבד התקלות והפגמים בבנייה, קיימים פערים בין תוכניות הבניין לבין המציאות בשטח בתחומים כגון לוחות החשמל, חדרי המדרגות ותעלות האוורור.


אי לכך, תובעים הדיירים פיצויים מחברות הקבלן על סך של כ-7 מיליון שקלים. אחת מחברות הקבלן מסרה בתגובה לאתר "דה מארקר" כי אין התביעה כלל עוסקת בעניינה. שתי חברות הקבלן הנוספות מסרו לאתר כי טרם התקבל במשרדם כתב התביעה ותגובתם תפרסם לאחר שילמדו פרטיו.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

ועד בית בבניין משותף - האם קיימת סמכות משפטית?

האם ועד בית רשאי להגיש תביעה בגין ליקויי בנייה כנגד הקבלן אשר בנה את הבית במסגרת עסקת קומבינציה? האם ועד הבית הינו סמכות משפטית? 

תביעה על סך 7 מיליון שקלים בגין ליקויי בנייה

דיירי פרויקט המגדלים היוקרתיים במרינה בהרצליה הגישו תביעה כנגד הקבלנים אשר בנו את הפרויקט בגין "ליקויי בנייה קשים" לטענתם.  

איחור במסירת דירה מקבלן על פי תיקון מספר 5 בחוק המכר

באילו מקרים איחור במסירת דירה מקבלן מהווה הפרה של הסכם הרכישה ומהו שיעור הפיצויים שלו זכאים הרוכשים בעקבות האיחור?  

התיישנות תביעת ליקויי בנייה

חוק מכר הדירות מחייב את הקבלן לתקן ליקויי בנייה במקרה שתוכח אחריות לפי החוק, לתקופות של עד עשר שנים מיום מסירת הדירה, בגין פריטים שונים בדירה ובבניין. 

תביעת ליקויי בניה בריצוף - מי אחראי לתקן את הליקויים?

ליקויי בניה הקשורים בבעיות ריצוף יכולים לבוא לידי ביטוי בהתקנת משטחים ללא שיפועים או נקודות ניקוז מתאימות, בשל הפרשי גבהים בין אריחים, כתמים, סדקים ושברים באריחים, ליקויים בחיתוכים ועוד. 

ליקויי בניה אסתטיים: באילו מקרים תוגש תביעה?

סדקים בקירות, צביעה לא מדויקת, ואי אחידות בריצוף מהווים ליקויי בניה אסתטיים שאינם עלולים לפגוע בביטחות הדיירים, אך יכולים לפגוע ברמת הסיפוק ושביעות רצונם, בעיקר כאשר מדובר בדירה חדשה.  

ליקויי בנייה: כיצד להגיש תביעת פיצויים בגין נזקי רטיבות?

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר הוא נזקי רטיבות. נזקי רטיבות גורמים להופעת עובש בקירות, לקילופי טיח וצבע, לקצר במערכת החשמל, להיחלשות המבנה וסכנה ליציבותו ואף לירידת ערך הנכס. 

מהי תקופת בדק בית המוטלת על הקבלן?

תקופת בדק בית מתחילה מעת מסירת דירה חדשה לידי הרוכשים והיא נמשכת בין שנה אחת לשבע שנים בהתאם לטיב הליקוי, ובמהלכן הקבלן מחויב לתקן את הליקויים או לפצות את הקונים בגין הנזק.  

מהי תקופת אחריות לפי חוק המכר?

בתקופת האחריות שנמשכת שלוש שנים, האחריות לתיקון ליקויים לא מוטלת על הקבלן באופן אוטומטי, ועל הקונה להוכיח כי מקור הפגם הוא בתכנון, בעבודה או בחומרים לקויים שאינם בהתאם לתקנים או למפרטים מקובלים. 

הגנה על רוכשי דירות מקבלן באמצעות מתן בטוחות

קבלן המוכר דירה חדשה, מחויב למסור לרוכש בטחונות לצורך הבטחת ההשקעה עד להשלמת רישום הזכויות. הבטוחות השכיחות הן מתן ערבות בנקאית ורישום הערת אזהרה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.