www.what2do.co.il

תכנון ובניה - ייצוג ע``י עורך דין - בית משפט

דרגו את המאמר

תכנון ובניה - ייצוג ע``י עורך דין - בית משפט


ההופעה בביהמ"ש / עו"ד רן שחר

כתבי האישום מוגשים בביהמ"ש לעניינים מקומיים שליד בימ"ש השלום שבמחוז בו מצויים המקרקעין בהם נעשו העבירות הנטענות, או בבימ"ש השלום עצמו והן מנוהלות בדר"כ ע"י שופט/ת אחד המתמחה בתחום זה.

(לעיתים רחוקות יחסית, כשאין מגיעים להסדר מודיע השופט ולאחר ההקראה והכפירה כי בהיותו שופט מוקד הוא מעביר שמיעת ההוכחות בתיק לשופט אחר).

בביהמ"ש קבועים לא אחת עשרות רבות של תיקים לאותו היום, למזלך הטוב : ביום דיונים רק של הועדה "שלך" ובמזלך הפחות טוב, ביום דיונים של מספר ועדות נפרדות (לעיתים מצטרף ליום שכזה גם תובע משטרתי – עם תיקיו הוא, תובע בעבירות מיסוי מהפרקליטות ועוד כהנה וכהנה ובפרט בערי שדה בהן השופט הוא גם שופט תורן מעצרים/פלילי או סתם היחידי הדן בתיקים אלה).

עפ"י הנוהג בדר"כ עוה"ד נשמעים קודם וכן הסדרי טיעון, ובתיאום ניתן לבקש ו/או פשוט להגיע ראשונים (חצי שעה לפני 8:30, אתה ראשון וחכת לעיתים 3 שעות המתנה!). או בסוף, ולחסוך חצי יום עבודה מבוזבז (במהלך היום מגיעים גם תיקים דחופים לא קשורים שהשופט מפסיק רצף שמיעת התיקים הרגיל, כדי להתפנות אליהם, וכדוגמת תיקי מעצרים וכדומה. 


ייצוג וטיפול עו"ד 

ייצוגך ע"י עו"ד פוטר אותך בדר"כ מהצורך בהופעה ונהוג (הגם שהדבר תלוי בשופט) בנוסף ליפוי כח מחתימך על בקשה לשפיטה בהעדר.

לעו"ד אסור בתיקים פליליים לקבוע את שכר טירחתו עפ"י התוצאות שישיג בתיק עבור לקוחו.

מקובל ואף רצוי מבחינת הלקוח-הנאשם כי ישלם שכר טירחת עורך דינו לשיעורין, בחלקו עם קבלת הטיפול בתיק ע"י עוה"ד ובחלקו האחר בסמוך למועד הדיון, הכרעת וגר הדין. 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

תכנון ובניה - מהי בניה ?

החוק קובע כי בעוד שבנייה בתוך הבית פנימה איננה בגדר בנייה המחייבת היתר בנייה – והיא מותרת, הרי שכל בנייה ואף תיקון או שיפוץ הבית מבחוץ – אסורה ... 

תכנון ובנייה - בקשה לביטול כתב אישום

בניגוד לענישה ללא הרשעה כאן מבקש הנאשם כי המאשימה תחזור לחלוטין מכתב האישום נגדו ללא כל סנקציה שהיא ותוך מחיקתה ומשיכתה מביהמ"ש.  

תכנון ובנייה - טענות הגנה

סגרת מרפסת? כבר בנית? הוגש נגדך כתב אישום? איך מתמודדים ... 

תכנון ובניה - בקשה להארכת מועד, דחיית דיון

לעיתים דחייה מוצדקת עניינית בהיות המדובר בהליך מתקדם בהוצאת ההיתר והנאשם מבקש להגיע לדיון הקרוב כשהיתר כבר בידיו.  

תכנון ובנייה - תלונת אזרח על מפגע חורג, כתב אישום

הלשנות – מה לעשות, הן המקור, בהרבה מיקרים להגשת כ. אישום. הפקחים מידגמית, ביקורות, בהעדר כח אדם אינם מסוגלים לראות הכל ... 

תכנון ובניה - ייצוג ע"י עורך דין - בית משפט

ייצוגך ע"י עו"ד פוטר אותך בדר"כ מהצורך בהופעה ונהוג (הגם שהדבר תלוי בשופט) בנוסף ליפוי כח מחתימך על בקשה לשפיטה בהעדר.  

תכנית מתאר ארצית, מחוזית, מקומית

המועצה הארצית רשאית להורות על עריכת תכנית המיתאר הארצית חלקים חלקים לפי שטחים שונים של המדינה או לפי הענינים שהם נושא התכנית, ודין כל חלק כאמור כדין תכנית המיתאר הארצית.  

חלוקת או איחוד מגרשים, קרקעות

הופקדה תכנית לחלוקה חדשה, יעביר יושב-ראש מוסד התכנון שהפקיד את התכנית העתק ממנה ללשכת רישום המקרקעין הנוגעת בדבר, ורשם המקרקעין ירשום הערה על יד כל חלקה רשומה העשויה להיפגע על ידי התכנית. 

עבודות טעונות היתר, שימוש חורג ומתי נקבל הקלות

לא יעשה אדם אחד מאלה ולא יתחיל לעשותו אלא לאחר שנתנה לו הועדה המקומית או רשות הרישוי המקומית, לפי הענין, היתר לכך ולא יעשה אותו אלא בהתאם לתנאי ההיתר 

מה אומר חוק התכנון והבניה על הפקעות מגרשים ושטחים?

הועדה המקומית רשאית, בכל עת לאחר תחילת תקפה של תכנית מיתאר מקומית או של תכנית מפורטת, להפקיע מקרקעין בתחום התכנית, כשהפקעתם דרושה, לדעת הועדה המחוזית, למטרה ציבורית שלה נועדו בתכנית האמורה המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.