www.what2do.co.il

הדייר בזבז מים, לכלך את חדר המדרגות וחסם את החנייה, האם שכניו שעזבו את הדירה יפוצו?

דרגו את המאמר

הדייר בזבז מים, לכלך את חדר המדרגות וחסם את החנייה, האם שכניו שעזבו את הדירה יפוצו?

סכסוך ממושך ומייגע בין שכנים, הוביל בסופו של דבר לעזיבתם של הדיירים את הבניין המשותף.

התובעים התגוררו בדירה שכורה בחיפה מתחת לדירתו של הנתבע, ששימשה לו הן כמגורים והן כמשרד עורכי דין. בעקבות סכסוך בין הצדדים הוגשה תביעה נזיקית בסך 86,626 שקל, לבית משפט השלום בחיפה, בגין לשון הרע, מטרד ליחיד ותקיפה.

 

התובעים עברו דירה בשל מעשיו של השכן

 

לטענת התובעים בעקבות התעמרות ממושכת עם הנתבע, הם נאלצו לעזוב את הדירה, לכן נגרם להם נזק רב. התובעים טענו כי במהלך המגורים המשותפים, הנתבע פעל במרץ על מנת לסלק אותם מהבניין. בין היתר הוא בזבז מים מצינור ההשקיה, בכוונה לגרום להם נזק כספי, כאשר נהג להשקות את הגינה המיובשת שלו וכל המים נזלו על הכביש, בתקופה בה היה מחסור במים, ואנשים רבים ייבשו את הגינות הפרטיות בכדי לחסוך במים.

 

השכן חסם את החנייה וזרק על התובעת חפצים

 

עוד טענו כי לקוחותיו של הנתבע שהגיע למשרדו זרקו בדלי סיגריות בחדר המדרגות, והנתבע עצמו השליך פסולת על הכניסה לבניין והקפיץ כדורים בדירתו, על מנת לגרום רעש מכוון. כמו כן, לתובעת נגרם נזק כאשר הנתבע השליך עליה חפצים, אשר פגעו בה והותירו בגופה סימנים כחולים.

 

הנתבע נהג להחנות את רכבו בחנייה המשותפת, בצורה שהקשתה עליהם להוציא את הרכב מהחניה. הוא העלים מתיבת הדואר הפרטית של התובעים מכתבים וחשבונות, שאילצו אותם לשלם קנסות מיותרים. התביעה בגין לשון הרע הוגשה בעקבות ביטויים מכפישים ומעליבים כנגד התובעים, שצעק הנתבע מגג הבניין המשותף, אשר נשמעו באוזני העוברים והשבים.

 

האם ראש ועד הבית נחשב לעובד ציבור?

 

הנתבע המשמש כראש ועד הבית בעשור האחרון, הכחיש את כל הטענות שיוחסו לו והגיש כתב תביעה שכנגד, בה דרש פיצוי בסך 125,000 שקל, בשל היותו עובד ציבור, שהותקף והושמץ על ידי התובעים.

 

לטענת הנתבע, בניהם של התובעים שיחקו כדורגל ברחבת הבית וניהלו מסיבות רועשות עד אור הבוקר, לכן נאלץ להזמין לא פעם משטרה. עוד טען כי הסכסוך בין הצדדים נבע בעקבות כוונתה של התובעת להתקין מזגן בקיר המשותף, ללא הסכמה וניקוי העלים היבשים מגג הבניין, בשעה שהיא רצתה לתלות כביסה.

 

התובעים יפוצו בסך 52,000 שקל בגין הנזקים

 

בית המשפט דחה את טענת הנתבע שהוא כביכול עובד הציבור, בשל ניהולו את ועד הבניין, המונה בסך הכל ארבעה דיירים. לכן התביעה שכנגד נדחתה על כל חלקיה. גרסתם של התובעים נמצאה מהימנה וישרה, לכן קבע כי יש לפצות אותם בגין עוגמת נפש והנזקים שנגרמו להם, בעקבות התנהגותו ומעשיו של הנתבע.

 

בית המשפט חייב את הנתבע לשלם לתובעים סכום של 52,000 שקל, שכולל פיצוי בשל הצורך למעבר דירה בסך 37,000 שקל ופיצוי בגין נזק לא ממוני בסך 15,000 שקל. בנוסף הנתבע יישא בהוצאות המשפט בסך 5,000 שקל.

 

ת"א 16270-08-09 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

האם נכס יהיה בית מורכב כאשר יש כניסה נפרדת לאחד הנכסים אך החניון משותף?

מהו בית מורכב? מהי משמעותו של הבית המורכב לעומת הבית המשותף? האם חניון משותף יכול למנוע הכרזה על בית כבית מורכב? 

פיצויים למקרקעין גובלים בגין ירידת ערך כתוצאה מתוכנית מתאר

מקרקעין גובלים - פיצויים בגין ירידת ערך בעקבות תוכנית מתאר במקרקעין סמוכים... 

מהו הסכם שיתוף במקרקעין?

לאדם שהוא הבעלים היחידים והבלעדיים של הנכס, אין כל שותפים לזכויות בו, אולם כאשר יש לנכס כמה שותפים, עלולות להתעורר בעיות ומחלוקות, ולשם כך נועד הסכם שיתוף במקרקעין.  

סכסוכי שכנים בבית משותף: כיצד למנוע ולפתור סכסוכים?

בעת מגורים בבית משותף, השכנים יכולים להשפיע רבות על שלוות החיים, באמצעות מטרדי רעש ולכלוך, ניצול זכויות בנייה שלא כדין, ניהול עסק פרטי, גידול חיות מחמד ועוד.  

אגרת מים: איך מחשבים חשבון מים?

אגרת מים מוטלת מכוח חוק המים ומתוקף תקנות המים. בתקנות נקבעו תעריפי מים אחידים לגביית אגרה לאספקה, אשר יש לשלם אחת לחודש, בהתאם לסוג השימוש.  

ליקויי בנייה: כיצד להגיש תביעת פיצויים בגין נזקי רטיבות?

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר הוא נזקי רטיבות. נזקי רטיבות גורמים להופעת עובש בקירות, לקילופי טיח וצבע, לקצר במערכת החשמל, להיחלשות המבנה וסכנה ליציבותו ואף לירידת ערך הנכס. 

מהו תיקון 2 בתמ"א 38?

התיקון השני לפרויקט תמ"א 38 קובע כי במקום לחזק בניין ישן נגד רעידות אדמה, ניתן להרוס אותו ולהקים במקומו מבנה חדש, תוך שמירה על כל זכויות הבנייה שניתן היה לקבל בפרויקט תמ"א 38. 

מהן זכויות דיירים בפינוי בינוי?

במסגרת פינוי בינוי נהרסים מבנים קיימים ונבנים בניינים חדשים במקומם. תמורת הפינוי מקבלים בעלי הדירות בבניין שנהרס נכס חדש ויוקרתי, ללא השקעה כספית מצדם. 

תיקון 3 א' לתמ"א 38 – מה המשמעות?

תיקון 3 א' לתמ"א 38 מעניק תמריץ לחיזוק מבנים ישנים, באמצעות תוספת זכויות של עד חצי קומה, ללא בניית יחידות דיור חדשות, ועוד תוספת של קומה באזורים שאינם אזורי הביקוש.  

רכישת דירה יד שנייה, מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה מכר?

האחריות לבדיקת דירה יד שנייה מוטלת על הרוכשים, ועליהם לחשוף אם קיימים פגמים פיזיים בנכס, ולברר מהן הבעיות המשפטיות והזכויות של הדירה לפני חתימת חוזה מכר. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.