www.what2do.co.il

חברות העוסקות בתמ``א 38 והתחדשות עירונית התאגדו

דרגו את המאמר

חברות העוסקות בתמ``א 38 והתחדשות עירונית התאגדו

התאגדות החברות המובילות בתחום תמ"א 38 והתחדשות עירונית


עשר חברות מובילות בתחום התמ"א 38 וההתחדשות העירונית (פינוי בינוי) התאחדו לאחרונה על מנת לייצר מיסוד לענף ולהביא להגברת כוחן ו"לשיפור היזמות". בין החברות, אשר הקימו במסגרת התאחדותן את "איגוד חברות תמ"א 38 והתחדשות עירונית", ניתן למצוא את חברות אדם שביט, התחדשות אורבנית, קריגר, אקו סיטי וקרסו. החטיבה החדשה אשר הוקמה אמורה להצטרף למאמציה של התאחדות הקבלנים בכל הקשור לקידום יזמות בענף הבנייה, בדגש על תמ"א 38 והתחדשות עירונית.


ראשי החברות התכנסו כבר לדיון אשר עסק בבעיות עימן מתמודד ענף זה. בתום הדיון גובש מסמך המלצות ראשוני אשר אמור להיות מופנה בקרוב לוועדה הארצית לתכנון ובניה. ראשי החברות סבורים כי במידה והגורמים השונים הקשורים בתחום זה, ישלבו ידיים עם הניסיון והידע אשר הן צברו במרוצת השנים, יהיה ניתן לשפר באופן משמעותי את התקדמות יוזמות הנדל"ן ברחבי הארץ.

 

עוד דירות לזוגות צעירים


ראשי הפורום סבורים בשלב הראשון כי יש לעודד את הגדלתו של היקף הפעילות, בעיקר על ידי מתן הטבות נוספות מבחינת המיסוי. כמו כן, לטענתם יש להעניק תמריצים שונים כגון מתן פיתרונות לנושא ההיתכנות הכלכלית, תמריצים לבניית יחידות דיור קטנות, התמודדות מול הדיירים והתמודדות מול קשיים בתכנון ובבנייה.


ראשי החברות כותבים במסמך כי רק בעוד מספר שנים יהיה ניתן יהיה להרגיש את ההצעות אשר הועלו על ידי הממשלה לקידום התחדשות עירונית וחיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38. לדידם, שוק הנדל"ן זקוק לרפורמה אמיתית ומוחשית אשר תכלול בחינה מקיפה של הסרת חסמים בירוקרטיים ואחרים. לטענתם, רק רפורמה כגון דא, אשר תיעשה בשיתוף עם הגורמים השונים במשק, תוכל להגביר את כמות הפרויקטים ולסייע בבניית דירות לזוגות צעירים.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

מהי זיקת הנאה במקרקעין?

מי זכאי לזיקת ההנאה? באלו תנאים אפשר לבטל זיקה זו? מהי זיקת ההנאה מכוח השנים? 

מהו שמאי מקרקעין מוסמך ומהן חובותיו?

שמאי זה, במידה והינו מקצועי ומוסמך, ניחן בשליטה בתחום המפות, האדריכלות, הנדל"ן, חומרי הבנייה (ואיכותם), מצב השוק הרלבנטי ודיני המקרקעין. 

רכוש משותף, מהו?

רכוש משותף, מהו?

מהו הרכוש המשותף? כיצד יש להתנהל מולו ומהי משמעותו של סעיף 52 לחוק המקרקעין? 

איך בוחרים קבלן לתמ"א 38?

בחירת הקבלן אשר יבצע עבור הדיירים והנכס את עבודות החיזוק הינה נושא מורכב... 

היבטים על תמ"א 38 ביוזמת הדיירים

האם דיירים יכולים מיוזמתם להרים פרויקט של תמ"א 38? להלן מאמר קצר אשר סוקר את ההיבטים השונים בעניין זה... 

הוקם מאגר שמאים לפרויקט פינוי בינוי

בעקבות המחאה, הוקם מאגר שמאי מקרקעין לשיפור השירות הציבורי בנוגע לפרויקט פינוי בינוי... 

מהו תיקון 2 בתמ"א 38?

התיקון השני לפרויקט תמ"א 38 קובע כי במקום לחזק בניין ישן נגד רעידות אדמה, ניתן להרוס אותו ולהקים במקומו מבנה חדש, תוך שמירה על כל זכויות הבנייה שניתן היה לקבל בפרויקט תמ"א 38. 

מהן זכויות דיירים בפינוי בינוי?

במסגרת פינוי בינוי נהרסים מבנים קיימים ונבנים בניינים חדשים במקומם. תמורת הפינוי מקבלים בעלי הדירות בבניין שנהרס נכס חדש ויוקרתי, ללא השקעה כספית מצדם. 

תיקון 3 א' לתמ"א 38 – מה המשמעות?

תיקון 3 א' לתמ"א 38 מעניק תמריץ לחיזוק מבנים ישנים, באמצעות תוספת זכויות של עד חצי קומה, ללא בניית יחידות דיור חדשות, ועוד תוספת של קומה באזורים שאינם אזורי הביקוש.  

תמ"א 35, מה הוראות התכנית?

תמ"א 35 היא תכנית לפיתוח ובניית המדינה תוך שמירה על שטחים פתוחים ורציפים, והגנה על הטבע, החקלאות והנופים של המדינה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.