www.what2do.co.il

סכסוך שכנים בגין נזקים שגרמו ילדים לחצר הבית

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

סכסוך שכנים בגין נזקים שגרמו ילדים לחצר הבית

שכנים המתגוררים בעפולה עלית, כאשר גדר מפרידה בין חצרות בתיהם. הגישו ערעור על החלטת בית משפט לתביעות קטנות, לאחר שנקבע כי ילדיהם של הנתבעים גרמו לנזקים רבים, ובין היתר שברו את הגדר המהווה רכוש משותף ואת מנורת החצר, גרמו נזק לבריכה ואף הרגו להם את התוכים, על כן נדרשו לפצות את התובעים בסך של 7,800 שקלים. הנתבעים הכחישו בתוקף כי הילדים גרמו נזק, ואף טענו כי התביעה הוגשה בחוסר תום לב. בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים נדרש להכריע בעניין זה.

 

על פי עובדות כתב התביעה, שהוגשה בבית משפט קמא, התובעים טענו כי החל מחודש מרץ 2014, כאשר עברו להתגורר בשכונה, ילדיהם של הנתבעים מיררו להם את החיים, בכך שהרסו את הגדר, עיקמו את כל מנורות החצר, והשליכו חול, אבנים וחפצים חדים לתוך בריכת השחייה שלהם. עקב כך הם נאלצנו להחליף מים בבריכה, דבר שהגדיל משמעותית את חשבון המים, ואף בשלב מסוים הבריכה נקרעה ונהרסה כליל.

 

הילד דפק על הכלוב והרג עשרות תוכים

 

עוד הוסיפו כי הם מגדלים בחצר ביתם תוכים מדברים, והילדים של הנתבעים השליכו מקלות ואבנים עליהם, וכתוצאה מכך גרמו לנזקים רציניים, ואף בנם הקטן נהג לדפוק בעצמה רבה על הכלוב, ובכל דפיקה גרם למותם של התוכים מדום לב, והרג בדרך זו יותר משלושים תוכים.

 

בית משפט לתביעות קטנות קיבל את התביעה, וחייב את הנתבעים לפצות את התובעים בגין הבריכה על יסוד הקבלה שהוגשה בסך 5,800 שקלים, ועבור הנזק בגין מות התוכים בסך 2,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט בסך של 350 שקלים.

 

לאחר מתן פסק הדין, הגישו הנתבעים ערעור וטענו כי לא היו דברים מעולם וכי לא ייתכן שבנם בן שמונה שנים גרם למותם של עשרות תוכים, עוד הוסיפו כי התובעים לא הציגו ולו ראיה אחת על כך שילדיהם גרמו לנזק הנטען, ואף לא הוכחה עלות הנזק שלטענתם נגרם להם. מנגד ביקשו התובעים להותיר את פסק הדין על כנו.

 

התובעים לא הוכיחו כי הילדים הרסו את הבריכה

 

עוד ציינו כי התובעים טענו שנגרם להם נזק כלכלי עקב השלכת חול וחפצים לתוך הבריכה, אולם לא טרחו להציג את חשבונות המים כדי להוכיח שנדרשו להחליף מים מדי שבוע. בנוסף טענו כי לאחר ששבו מחופשה הם מצאו את הבריכה קרועה, אולם לא הסבירו כיצד גילו כי היה זה בנם שקרע את הבריכה ואף לא הוצגו בית המשפט צילומי האבטחה.

 

בנוגע למות התוכים, טענו המערערים כי לא הוכח שתוכים נבהלים מרעש ומתים כתוצאה מדום לב ואף לא סביר כי מידי יום ימותו תוכים רק משום הרעש שחולל בנם בן השמונה. ואף לא הוכחה ממשית אודות שווי התוכים.

 

בית המשפט קיבל את טענות המערערים, והעדיף את גרסתם על פני זו שהציגו התובעים, ובסופו של דבר קיבל את הערעור, ביטל את פסק דינו של בית המשפט קמא וחייב את התובעים בהוצאותיהם של הנתבעים בשתי הערכאות בסך של 1,500 שקלים.

 

רע"א 20137-05-15 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

האם נכס יהיה בית מורכב כאשר יש כניסה נפרדת לאחד הנכסים אך החניון משותף?

מהו בית מורכב? מהי משמעותו של הבית המורכב לעומת הבית המשותף? האם חניון משותף יכול למנוע הכרזה על בית כבית מורכב? 

פיצויים למקרקעין גובלים בגין ירידת ערך כתוצאה מתוכנית מתאר

מקרקעין גובלים - פיצויים בגין ירידת ערך בעקבות תוכנית מתאר במקרקעין סמוכים... 

מהו הסכם שיתוף במקרקעין?

לאדם שהוא הבעלים היחידים והבלעדיים של הנכס, אין כל שותפים לזכויות בו, אולם כאשר יש לנכס כמה שותפים, עלולות להתעורר בעיות ומחלוקות, ולשם כך נועד הסכם שיתוף במקרקעין.  

סכסוכי שכנים בבית משותף: כיצד למנוע ולפתור סכסוכים?

בעת מגורים בבית משותף, השכנים יכולים להשפיע רבות על שלוות החיים, באמצעות מטרדי רעש ולכלוך, ניצול זכויות בנייה שלא כדין, ניהול עסק פרטי, גידול חיות מחמד ועוד.  

אגרת מים: איך מחשבים חשבון מים?

אגרת מים מוטלת מכוח חוק המים ומתוקף תקנות המים. בתקנות נקבעו תעריפי מים אחידים לגביית אגרה לאספקה, אשר יש לשלם אחת לחודש, בהתאם לסוג השימוש.  

ליקויי בנייה: כיצד להגיש תביעת פיצויים בגין נזקי רטיבות?

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר הוא נזקי רטיבות. נזקי רטיבות גורמים להופעת עובש בקירות, לקילופי טיח וצבע, לקצר במערכת החשמל, להיחלשות המבנה וסכנה ליציבותו ואף לירידת ערך הנכס. 

מהו תיקון 2 בתמ"א 38?

התיקון השני לפרויקט תמ"א 38 קובע כי במקום לחזק בניין ישן נגד רעידות אדמה, ניתן להרוס אותו ולהקים במקומו מבנה חדש, תוך שמירה על כל זכויות הבנייה שניתן היה לקבל בפרויקט תמ"א 38. 

מהן זכויות דיירים בפינוי בינוי?

במסגרת פינוי בינוי נהרסים מבנים קיימים ונבנים בניינים חדשים במקומם. תמורת הפינוי מקבלים בעלי הדירות בבניין שנהרס נכס חדש ויוקרתי, ללא השקעה כספית מצדם. 

תיקון 3 א' לתמ"א 38 – מה המשמעות?

תיקון 3 א' לתמ"א 38 מעניק תמריץ לחיזוק מבנים ישנים, באמצעות תוספת זכויות של עד חצי קומה, ללא בניית יחידות דיור חדשות, ועוד תוספת של קומה באזורים שאינם אזורי הביקוש.  

רכישת דירה יד שנייה, מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה מכר?

האחריות לבדיקת דירה יד שנייה מוטלת על הרוכשים, ועליהם לחשוף אם קיימים פגמים פיזיים בנכס, ולברר מהן הבעיות המשפטיות והזכויות של הדירה לפני חתימת חוזה מכר. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.