www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - בתים משותפים

ירידת ערך עקב הפעלת גן ילדים בבית משותף, האם ניתן לתבוע פיצויים?

בעלי בית צמוד קרקע באשקלון הגישו תביעה לתשלום פיצויים בעילת עוולת מטרד ליחיד, בטענה כי בבית הסמוך, החל לפעול פעוטון ללא היתר לשימוש חורג, שגרם לירידת ערך ביתם ולנזק לא ממוני.  


תביעה בגין נזקי רטיבות נגד בעלי הדירה שמעל

בית המשפט נדרש לקבוע מה מקורן של הרטיבויות בדירת התובעת בפסגת זאב, והאם יש חבות לבעלי הדירה המתגוררים מעל לדירתה.  


סכסוך שכנים בגין נזקים שגרמו ילדים לחצר הבית

התובעים המתגוררים בשכנות עם הנתבעים בעפולה עלית, טענו כי ילדי הנתבעים הרסו להם את הבריכה בחצר, וגרמו למותם של עשרות תוכים. מנגד טענו הנתבעים כי לא היו דברים מעולם. 


גרימת נזק לדירה ולרכוש משותף בעקבות שיפוץ דירה

התובע טען כי בעקבות עבודות שיפוצים שביצע שכן המתגורר בדירה שמעליו, נגרמו נזקים למזגנים, לארונות ולקירות הבית, ואף נגרם נזק לגינה המשותפת בבניין.  


מי אחראי לתיקון דליפת מים בבניין דירות משותף?

בעלת דירה הגישה תביעה נגד שכנים המתגוררים בדירה שמעליה ודרשה פיצויים בגין הנזק שנגרם כתוצאה מחדירת מים ממרפסת ביתם אל חדרי האמבטיה בביתה.  


בעלי דירה תבעו דמי שימוש מהשכנה עבור מחסן שבבעלותם

בעלי דירה הגישו תביעה כספית נגד שכנתם בגין דמי שימוש, בטענה כי במשך שנים היא חסמה את המחסן שבבעלותם, ולא אפשרה להם לעשות בו שימוש 


השכנה תבעה את השכן שגזם את הגדר המשותפת ללא אישורה

שכנים המתגוררים בבתים סמוכים בקיסריה, הגיעו לבית משפט עקב סכסוך שפרץ ביניהם, בנוגע לגיזום הגדר החיה המפרידה בין הבתים. 


סכסוך שכנים בבית משותף עקב פגיעה בפרטיות

בעל פעם שעלה רעש מדירת התובעים, הם קיבלו שיחה ממספר לא מזוהה המלווה בשתיקה וניתוק. השיחות שגלשו אל שעות הלילה הפכו למטרד קבוע, ולאחר שנפתחה חקירה משטרתית התברר כי המטרידן הוא בעצם נציג ועד הבית.  


השכנים תבעו את הדיירים עקב עבודות שיפוצים שערכו בדירה

שכנים בבניין משותף במודיעין הגישו תביעה נגד דיירים המתגוררים בדירה מתחתם, בטענה כי עבודת השיפוצים שביצעו בדירתם גרמה להתרוממות הריצוף ושקיעת הרצפה בביתם. 


בקשה למימוש זכויות בניה בלתי מנוצלות בבניין משותף

בעלי הדירה טענו כי הם רשאים לבנות על הגג המוצמד לדירתם ללא הגבלה וללא צורך במתן אישור השכנים, אולם מנגד טענו השכנים כי אחוזי הבניה מוקנים לכל דיירי הבית.  


השכנה דרשה פיצויים עקב רטיבות בחדר השינה

בעלת דירה בנהריה הגישה תביעה בעקבות נזילה מדירת השכן, אשר גרמה לנזקים רבים. אחרי שתי תביעות קודמות בבית משפט לתביעות קטנות שלא סיימו את סכסוך השכנים, נדרש בית משפט השלום להכריע בסוגיה.  


נזילה מדירת השכן, מי אחראי לשלם עבור הנזק?

זוג קשישים המתגוררים בבניין משותף, הגישו תביעה נגד השכן שגר מעליהם, בטענה כי מדירתו נוזלים מי ביוב, מנגד טען הנתבע כי מקור הבעיה הינו מצינור מים משותף של הבניין.  


האם השכנים יפוצו בגין הוצאות גיזום ופינוי שביל הכניסה?

התובעים הגישו תביעה נגד השכנים, המתגוררים בבית סמוך, לבית משפט לתביעות קטנות בגין הוצאות גיזום של צמחייה שגלשה אל השטח המשותף והוצאות פינוי וניקוי שביל הכניסה והחצר.  


תביעה לחיוב דיירי הבניין עבור עלות שיפוץ הגג

דיירת בבניין משותף ברחובות שיפצה את גג הבניין על חשבונה, כדי למנוע נזילות מים לדירתה והגישה תביעה כנגד שני דיירים נוספים שסירבו לשלם את חלקם בעלות השיפוץ. 


השכן התקין רמקולים אדירים ופעמון תעשייתי בחצר ביתו

השכנים טענו כי הרעש הבוקע מהרמקולים ומהפעמון התעשייתי שהתקין השכן בחצר מחריש אוזניים וכי הוא צולה בתנור חומרים משונים, שמהווים מטרדי עשן וריח קשים.  


הדייר בזבז מים, לכלך את חדר המדרגות וחסם את החנייה, האם שכניו שעזבו את הדירה יפוצו?

בעקבות סכסוך שכנים ממושך, הדיירים עזבו את דירתם בחיפה, בשל התנהגותו ומעשיו של אחד השכנים. מנגד טען השכן כי התובעים השמיצו אותו בשל היותו ראש ועד הבית והגיש תביעה שכנגד.  


ועד הבית התעלם מהרעש שנבע מהמעלית, חרף תלונות השכנים

זוג שכנים בבניין משותף, סבלו במשך שנים מרעש מטריד שנובע ממנוע המעלית, לאחר שועד הבית המשיך להתעלים מהתלונות, הם הגישו תביעה לסילוק המטרד ופיצוי בגין עוגמת נפש.


השכנה אוספת גרוטאות בשטח הבית המשותף, מה יעשו השכנים?

בית המשפט דן בבקשת השכנים, להוציא כנגד השכנה שאוספת חפצים באובססיביות בשטח המשותף צו שיאסור עליה להוסיף לנהוג כך.


מי רשאי לעבור בשביל בבית דו משפחתי?

התובעת טענה כי היא בעלת זכות המעבר הבלעדית בשביל בבית דו משפחתי, מנגד טוענים השכנים, כי השביל נמצא בבעלותם והם יכולים להשתמש בו כרצונם. מה יכריע בית המשפט? 


השבת החצר המשותפת לקדמותה

התובע ביקש להחזיר את החצר המשותפת בבניין המגורים, למצבה הקודם, בו לא חצצו גדרות בין הדירות וניתן היה לעבור בחופשיות ולהשתמש בכל שטח החצר.


1  2  לעמוד הבא    >>