www.what2do.co.il

רכישת דירה בפרויקט מחיר למשתכן

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

רכישת דירה בפרויקט מחיר למשתכן

מחיר למשתכן הוא פרויקט של המדינה המציע דיור במחיר מופחת לכל מי שעומד בתנאי הזכאות. מטרת הפרויקט היא לבלום את עליות מחירי הדיור בישראל ולהקל על חסרי דירה לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.

 

מי יכול להשתתף בהגרלה?

 

זכאות למחיר למשתכן ניתנת לזוגות נשואים או ידועים בציבור המקיימים משק בית משותף, כולל משפחות חד הוריות עם לפחות ילד אחד, וגרושים שמכרו את חלקם בדירה בתהליך הגירושין. הזכאות ניתנת גם לרווקים מעל גיל 35 ולנכים בני 21 ומעלה בעלי שיעור נכות של 75% ומעלה.

 

כל אדם שלא היה ברשותו דירה במהלך שש השנים האחרונות ושאין לו זכויות במגרש למגורים, ועומד בתנאי הסף, זכאי לקנות דירה במחיר מופחת, שיכול להגיע עד 20% ממחיר דירה רגילה באותה סביבה. תנאי נוסף הוא שבעת חתימת החוזה לדירת מחיר למשתכן על הרוכש להיות עדיין במעמד של חסר דירה.

 

מענק לרוכשי דירה בפריפריה

 

תכנית מחיר למשתכן מעניקה הנחה של לפחות 200,000 שקלים. ברכישת דירה בערי הפריפריה ניתן לקבל מענק נוסף ממשרד השיכון והבינוי על סכומים של 50,000-100,000 שקלים, בהתאם לערך הקרקע, שמוזילים את עלות הדירה הסופית.

 

עדיפות ניתנת למעוניינים לרכוש דירה בפרויקט הנבנה בתחום שיפוטה של הרשות שבה הם מתגוררים בשלוש השנים האחרונות, או בארבע שנים מתוך עשר השנים האחרונות. המענק ניתן לרוכשים באמצעות הבנקים בעת קבלת המשכנתא, לאחר חתימת חוזה רכישה.

 

הדירות המוצעות כחלק מהפרויקט אינן צפויות להיות בעלות גימור ברמה הגבוהה והיקרה ביותר. ההטבות חלות על פרויקטים של בנייה רוויה הכוללים בניינים בני שש דירות לפחות, שתי קומות ומעלה בכל בניין, ודירה אחת לפחות בכל קומה. הנחיות לגבי המפרט הטכני של הדירה נקבעות על ידי משרד הבינוי והשיכון.

 

כיצד מתבצעת ההרשמה?

 

ההודעות על מועדי ההרשמה לפרויקטים מתפרסמות בעיתונות הכתובה ובאתר משרד הבינוי והשיכון. כדי להשתתף בהגרלה יש להוציא אישור זכאות באמצעות אחת מחברות ההרשמה ברחבי הארץ או באופן מקוון באתר משרד הבינוי והשיכון. לאחר פרסום ההודעות, נפתחת ההרשמה להגרלה של אותו פרויקט למשך 28 ימים.

 

בעלי אישור זכאות יכולים להירשם לפרויקט באמצעות אתר הרישום להגרלות. בתוך 10 ימים מתאריך סגירת ההרשמה, נערכת הגרלה ממוחשבת במשרד הבינוי והשיכון לקביעת תור לבחירת דירה. התוצאות נשלחות במייל לנרשמים ומתפרסמות באופן אנונימי גם באתר ההגרלות על פי מספר הרישום.

 

מי שזכה בהגרלה נדרש לוודא כי הוא בעל זכאות לקבלת משכנתא מהבנק, ולבדוק באופן יסודי באילו דירות הוא מעוניין. לאחר מכן הזוכה יזומן על ידי החברה הבונה להגיע למשרדיה לצורך בחירת דירה וחתימה על חוזה רכישה או על זיכרון דברים. במשרדים יוצגו הדירות שנותרו לבחירה, והזוכה יתבקש לבחור דירה בתוך 45 דקות. לאחר בחירת הדירה נחתם חוזה רכישה, הכולל התחייבות שלא למכור את הנכס במשך חמש שנים ממועד קבלת האישור לאכלוס.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

רישום מקרקעין, רישום טאבו

כל אדם המוכר או קונה דירה בישראל מוצא את עצמו נזקק לשירותי לשכות רישום המקרקעין, כדי להוציא נסח המאשר את הבעלות על הדירה או את ההיסטוריה של המבנה והקרקע ...  

מי זכאי לפטור ממס שבח בעת מכירת דירה, בית או נכס

מי זכאי לפטור ממס שבח בעת מכירת דירה, בית או נכס

מוכר דירת מגורים מזכה, אשר לא מכר דירת מגורים אחרת בפטור ממס בארבע השנים האחרונות לפני מכירת הדירה הנוכחית, זכאי לקבלת פטור ממס שבח בעת המכירה...  

קבוצות רכישה או עמותת בניה, כל מה שחשוב לדעת!

קבוצות רכישה - עמותת בניה קבוצות רכישה ועמותות בניה הנן דרך אלטרנטיבית, לרוב זולה יותר, לבנית דירות וזאת לעומת הדרך הרגילה של רכישה קבלן/ יזם ...  

רכישת דירה מקבלן- כל מה שחשוב וצריך לדעת!

רכישת דירה מקבלן- כל מה שחשוב וצריך לדעת!

עצות ומידע משפטי לפני קניית דירה או בית ... פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום המקרקעין ... 

חוזה לקניית דירה, חוזה מכר - היזהרו מטעויות!

חוזה לקניית דירה, חוזה מכר - היזהרו מטעויות!

הסכם מכר - חוזה לקניית דירה - ממה להיזהר? עצות ומידע חיוני ... 

תביעות קבלן, סובל מליקויי בניה?

תביעות קבלן, סובל מליקויי בניה?

בתי המשפט נוטים כיום לקבל יותר ויותר את עמדת הרוכשים, תוך הטלת אחריות גדולה יותר על הקבלן. במקרים מסויימים נפסקו כנגד קבלנים אף תשלומי פיצויים גבוהים ...  

הערת אזהרה - מידע

מהי הערת אזהרה? מה משמעותה? מתי היא לטובתך ומתי לא? ...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום המקרקעין ... 

חוק המכר (דירות) 1973

הנוסח המלא - חוק המכר (דירות), תשל"ג-1973  

חוק המכר(דירות)הבטח השקעות 75

הנוסח המלא - חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), תשל"ה-1974  

חוק המתווכים במקרקעין 96

מתווך במקרקעין לא יהא זכאי לדמי תיווך, אלא אם כן חתם הלקוח על הזמנה בכתב לביצוע פעולת תיווך במקרקעין, שבה נכללו כל הפרטים שקבע שר המשפטים, באישור ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.