www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - קניית דירה בית

איחור במסירת דירות שנבנו במסגרת הסכם קומבינציה, מתי ניתן לקבל פיצויים?

אל בית משפט השלום בתל אביב - יפו הוגשה תביעה לפיצוי בגין איחור במסירת שתי דירות שנבנו במסגרת הסכם קומבינציה שנחתם בין הצדדים ביוני 2013, לבניית בניין מגורים בשכונה בצפון תל אביב. 


איחור של שלושה חודשים ו- 20 ימים במסירת דירה

בני זוג רכשו דירה בפרויקט חדש בחדרה, אך בפועל קיבלו את הדירה כשהיא ראויה למגורים ומחוברת לתשתיות באיחור של שלושה חודשים ו-20 ימים מהמועד הנקוב בחוזה. מוכרת הדירה תפצה אותם בגין האיחור. 


האם המוכרים הסתירו מהרוכשים את עובדת הימצאות נזקי רטיבות בדירה?

לאחר המעבר לדירתם החדשה באור יהודה, גילו הרוכשים כי ישנה בעיית רטיבות קשה בכל חלקי הבית, וטענו כי הרוכשים הונו אותם בכך שהסתירו את הפגמים במעמד חתימת הסכם מכר.  


האם הרוכשים זכאים לפיצוי מוסכם עקב ביטול העסקה?

לאחר ששילמו מקדמה עבור רכישת הדירה, ביטל המוכר את העסקה, בטענה כי הרוכשים לא עמדו בתשלומי המשכנתא. הרוכשים טענו מנגד כי הם זכאים לפיצוי מוסכם עקב הפרת ההסכם.  


לאחר חתימת הסכם מכר גילו הדיירים כי בתחתית הבית ישנה הצפה

לאחר שרכשו את הבית החדש בקריית גת, גילו הקונים להפתעתם שתחתית הבית מוצפת בכמויות גדולות של מים. הקונים פנו אל המוכרים בדרישה לתיקון ההצפה אך נענו בסירוב.  


בעלי הדירה לא הודיעו על ביטול חוזה תיווך וחויבו בדמי תיווך

בעלי דירה שחתמו על הזמנת שירות תיווך למכירת דירתם, טענו כי הדירה נמכרה לאחר תום הסכם הבלעדיות עם המתווך, לכן הם אינם מחויבים לשלם דמי תיווך.  


המוכר ביטל הסכם מכר לפני שחתם עליו, האם מדובר בהפרת חוזה?

הקונה הפוטנציאלית דרשה לקבל את הפיצוי המוסכם עקב ביטול החוזה על ידי בעל הדירה, למרות שההסכם לא נחתם.  


הקונה עברה להתגורר בדירה לפני ששילמה את מלוא התמורה

בעלי דירה בנהריה רצו למכור את דירתם, על מנת להסדיר את חוב המשכנתא, וחתמו על חוזה מכר עם קונה. אולם הקונה לא עמדה בתשלומים, ומסרה את התשלום האחרון באיחור של 50 ימים.  


מי מהצדדים הפר את זיכרון הדברים שנחתם לפי הסכם המכר?

זיכרון הדברים לרכישת דירת מגורים שנחתם בין הצדדים הופר. מצד אחד טענו בעלי הנכס כי הם הסכימו על הארכה של מועד חתימת הסכם המכר, ומצד שני טענו הקונים שדווקא המוכרים הפרו את ההסכם, מאחר וחתמו על הסכם בלעדיות עם חברת תיווך.  


פיצויים עקב איחור בהעברת תמורה למוכר הדירה

קונה שרכשה דירה התעכבת במסירת התשלומים, עקב שביתה שפרצה במשרדי הטאבו, מאחר והיא תכננה לשעבד את הדירה שבבעלותה, על מנת לרכוש את הדירה החדשה.  


דרישה לפינוי מושכר עקב רכישת המגרש בידי קבוצת רכישה

קבוצה של אנשים פרטיים שהתאגדו כקבוצה לרכישת מגרש, הגישו תביעה לפינוי מושכר, נגד שוכר המנהל עסק פרטי על אדמות המגרש שרכשו, וסירב להתפנות.  


קונה דירה גילה כי בדירה החדשה קיימת בעיית רטיבות רצינית

קונה דירה הגיש תביעה לפיצויים בסך 130,000 שקל נגד המוכרים, בטענה כי בנכס היו חדירות רטיבות משמעותיות, ועובדה זו לא נמסרה לו בעת המכירה. לפיכך הסתרת הרטיבות מהווה הפרה יסודית של ההסכם. 


האם הקונים יקבלו פיצויים בעקבות הליקויים שהתגלו לאחר רכישת הדירה?

רוכשי דירה בנתניה, גילו במהלך החורף הראשון כי בדירה יש רטיבות וליקויים חמורים נוספים. עוד התברר כי הבניין כולו זקוק לעבודות חיזוק. על כן הגישו תביעה לפיצויים נגד המוכרים.  


בעקבות הפרת הסכם המכירה הקונים דרשו פיצויים מבעל הנכס

לאחר חתימה על זיכרון דברים, בעל הדירה הסובל מהפרעה פוסט טראומטית, ביקש לבטל את ההסכם והודיע כי הוא אינו מעוניין למכור את דירתו. עקב כך הקונים הפוטנציאליים דרשו פיצויים.  


מתווך הגיש תביעה כנגד בעלת הנכס לתשלום דמי התיווך

המתווך חתם על הסכם השכרת הנכס בנתניה עם בעליו. לנכס לא נמצאו שוכרים מתאימים, לכן הוחלט למכור אותו. לטענת המתווך הוא מצא קונה פוטנציאלי, אך לא קיבל תשלום מבעלת הנכס עבור העסקה. 


שותפים במגרש לא הגיעו להסכמה אם למכור או לחלק את הזכויות

התובעת החליטה שהיא מעוניינת למכור את חלקה במגרש בזיכרון יעקב, בעקבות סכסוך עם בני משפחתה, שהם שותפים שלה לזכויות המגרש. בית המשפט נדרש להכריע האם למכור או לחלק את הזכויות לפי העין, בחלקים שאינם שווים.  


האם המתווכת שהראתה את הנכס מבעד לתריס זכאית לדמי תיווך?

לאחר חתימת ההסכם על דירת גן ביפו, עם המוכר והקונה, המתווכת גלתה כי העסקה נסגרה ללא ידיעתה דרך מתווכת אחרת, לכן עתרה לבית המשפט ודרשה דמי תיווך.


 


הקונים גילו כי למוכר אין זכויות על המגרשים, האם יקבלו את כספם חזרה?

הקונים שילמו כשלושה מיליון שקלים, עבור רכישת שני מגרשים, מנוכל שהציג עצמו כבעל הזכויות במקרקעין. העסקאות לא יצאו לפועל והקונים הגישו תביעה נגד המוכר וכל השותפים לעסקה. 


האם חוזה המכר יבוטל בעקבות חוסר באישור בנייה?

הקונים גילו להפתעתם כי לקומה השנייה של בביתם החדש אין אישור בנייה. לאחר ניסיונות כושלים להידברות עם המוכרים הם הגישו תביעה לביטול חוזה המכר. 


לאחר חתימה על זיכרון דברים, גילה הקונה כי למוכרים אין את מלוא הזכויות על הנכס

עולה חדש מאתיופיה חתם על זיכרון דברים לקניית דירה, להפתעתו הוא גילה כי למוכרים אין את מלוא הזכויות על הדירה ובעלת הזכויות הנוספות, לא מעוניינת למכור את הדירה.


1  2  3  4  לעמוד הבא    >>